Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Aux amoureux de l'Afghanistan.

AccueilAccueil  PortailPortail  RechercherRechercher  Dernières imagesDernières images  S'enregistrerS'enregistrer  Connexion  
Le Deal du moment : -29%
Pack Smartphone Google Pixel 8a 5G 128 Go + Ecouteurs ...
Voir le deal
469 €

Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil

AuteurMessage
Kokojan
Modérateur
Kokojan

Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil Empty
MessageSujet: Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil   Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil Icon_minitimeVen 10 Déc - 22:09

نويد ظهور حضرت محمد(ص) در تورات وانجيل
بنام خدا

باسلام

در كتب اسماني مختلف ظهور حضرت محمد (ص) به طرق گوناگون نويد داده شده است ، به اين موضوع در قران هم اشاره شده . خداوند در ايه 157 سوره اعراف فرموده:
كساني كه از رسول و پيامبر امي پيروى کنند، پيامبرى که او را در تورات و انجيل خودشان نوشته شده مى يابند...
در اين مبحث به اهم اياتي كه در اين باب در كتابهاي اسماني تورات و انجيل امده ميپردازيم.
در تورات و انجيل ايات مختلفي وجود دارد كه بر ظهور ان حضرت دلالت دارد كه مهمترين انها در ذيل امده است:
تورات عهد قديم:

در سفر پنجم تورات ميخوانيم كه خداوند به حضرت موسي (ع) ميفرمايد :

"من از ميان برادرانشان پيامبري مانند تو برايشان خواهم فرستاد و سخنان خود را در دهان او خواهم گذاشت و او سخنگوي من نزد مردم خواهد بود. فردي كه باو گوش ندهد و به سخنان من كه به نام من خواهد گفت توجه نكند او را مجازات خواهم كرد (تثنيه 18:18،19)"

مسيحيان معتقدند كه ايه فوق ظهور عيسي مسيح (ع) را نويد ميدهد در صورتيكه علماي مسلمان ايه را مربوط به ظهور حضرت محمد (ص) ميدانند به اين دليل كه
اسحاق (ع) و اسماعيل (ع) پسران حضرت ابراهيم (ع) بودند كه موسي (ع) و قوم او ازنوادگان اسحاق(ع) و پيامبر اسلام محمد (ص) از نوادگان اسماعيل (ع) ميباشند
از انجا كه در ايه ميفرمايد" پيامبري از ميان برادرانشان" ، نشان ميدهد كه پيامبر مذكور از ميان برادران قوم يهود برانگيخته خواهد شد كه منظور از خانواده اسماعيل (ع) ميباشد. واز طرفي فرموده " پيامبري مانند تو" و حضرت عيسي (ع) مانند موسي (ع) نبوده چون مانند وي متولد نشده و مانند وي ازدواج نكرده و همچنين قوانين جديدي نياورده همچنان كه در انجيل متي باب 5 ايات 17و 18 ميفرمايد گمان نكنيد كه امده ام تا قانون يا پيامبران را باطل سازم نيامده ام تا باطل سازم بلكه امده ام تا كامل كنم . در صورتيكه محمد (ص) در تمامي موارد فوق با موسي (ع) مشابهت داشته اند .
در باب 33 سفر پنجم ميخوانيم :

اين است بركتي كه موسي مرد خدا قبل از مرگش به قوم اسراييل داد: خداوند از كوه سينا امد ، از كوه سعير طلوع كرد و از كوه فاران درخشيد. ده ها هزار قديس همراه او بودند و اتشي مشتعل در دست راست او .(تثتيه 33:2)

اين ايه به حضرت موسي (ع) عيسي (ع) و محمد (ص) اشاره دارد چرا كه كوه سينا جاييست كه موسي (ع) با خدا صحبت كرد و كتاب اسماني دريافت نمود ، سعير مكانيست در فلسطين كه عيسي (ع) در انجا وحي دريافت كرد و فاران ، رشته كوهيست در مكه ، جايي كه خداوند اخرين پيام خود را به پيامبر اسلام محمد ( ص) وحي فرمود. و همچنين در ادامه به همراه بودن ده ها هزار قديس با ايشان، كه ميتواند اشاره به فتح مكه و ورود به ان با پيروانشان باشد و داشتن اتشي مشتعل در دست كه در بعضي نسخه ها قانوني مشتعل نوشته شده و ميتواند همان شريعت اسلام باشد ، اشاره دارد .
Revenir en haut Aller en bas
Kokojan
Modérateur
Kokojan

Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil Empty
MessageSujet: Re: Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil   Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil Icon_minitimeVen 10 Déc - 22:10

انجيل (عهد جديد)

در انجيل يوحنا ميخوانيم كه حضرت عيسي (ع) به پيروانش ميفرمايد:

من از خداوند تقاضا خواهم كرد و او تسلي دهنده ديگري بشما خواهد داد كه براي هميشه با شما خواهد ماند ، يعني روح راستي (انجيل يوحنا 14:16،17)
وليكن چون او يعني روح راستي ايد شما را بجميع راستي هدايت خواهد كرد زيرا كه از خود تكلم نميكند بلكه بانچه شنيده است سخن خواهد گفت و شما را از امور اينده خبر خواهد داداو مرا جلا خواهد داد (انجيل يوحنا 16:13،14)
مسيحيان ايات فوق را اشاره به روح القدس ميدانند و اعتقاد دارند كه تسلي دهنده اي كه حضرت عيسي (ع) بان اشاره كرده همان روح القدس است كه پس از رفتن وي بنزد انسانها فرستاده شده ولي مسلمين اعتقاد دارند كه ايات فوق ظهور حضرت محمد (ص) را مژده ميدهد چون ميفرمايد " چون او ايد شما را به راستي هدايت خواهد كرد زيرا كه از خود تكلم نميكند بلكه بانچه شنيده است سخن خواهد گفت و شما را از امور اينده خبر خواهد داداو مرا جلا خواهد داد" ، و روح القدس چون مادي نيست تكلم نميكند و هدايت نمي كند و صفات ذكر شده در ايه مربوط به يك بشر مي باشد كه همانا حضرت محمد (ص) ميباشد .
در تاييد اين نظر خداوند در قران ميفرمايد :
و چنين بود كه عيسي بن مريم گفت اي بني اسراييل من پيامبر خداوند بسوي شما هستم (و) استوار دارنده توراتي كه پيشاوري من است و بشارتگر به پيامبري كه پس از من ميايد و نامش احمد است انگاه چون بر ايشان پديده هاي شگرف اورد گفتند اين جادوي اشكار است(ايه 6 سوره صف) و احمد يكي از نامهاي مشهور حضرت محمد (ص) است .

ياالله
Revenir en haut Aller en bas

Nawid zahour hazrateh Mohamad dar tawrat wa enjil
Page 1 sur 1